Konin – lokalne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Konin – lokalne atrakcje

Odwiedzając nasz Hostel często pytacie, jak można spędzić ciekawie czas w Koninie. Pomysłów mamy bardzo dużo, bo i nasza lokalna oferta jest bogata w atrakcje. Sprawdźcie przygotowany dla Was krótki poradnik po atrakcjach miasta Konin i okolicach.

Dla dzieci

W Koninie znajdziecie kilka bardzo dobrze wyposażonych Sal Zabaw dla najmłodszych.

 • Sala Zabaw Ence Pence

Atrakcje z jakich mogą korzystać dzieci to m.in. „małpi gaj” ze zjeżdżalniami i basenem z kulkami. Mniejszy basen z kulkami i małą zjeżdżalnią dla małych dzieci. Dzieci mogą korzystać z licznych zabawek i akcesoriów (klocki, pojazdy, piłki). Miejsce dysponuje Salą Doświadczania Świata, która pozwala połączyć relaks ze wspaniałą zabawą.

Sala zabaw Ence Pence jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 12.00-19.00

 • HOLA Konin

Sala zabaw jest podzielona na trzy strefy, dla najmłodszych dzieci, starszaków oraz na część warsztatową.

Na starszaków czeka tutaj dwupoziomowa konstrukcja z przeszkodami wyposażona w trampolinę, zjeżdżalnie, mostki, kładki, ściany obrotowe, przejścia ruchome, labirynty.

Strefa warsztatowa to strefa, w której dzieci pod okiem animatorów mogą rozwijać swoje talenty manualne, artystyczne czy sportowe.

Sala Zabaw Hola Konin jest otwarta jest codziennie od 10:00 do 19:30.

http://www.konin.eduhola.pl/pl/news

Dla rodzin
 • Park im. Fryderyka Chopina w Koninie

W naszym mieście znajdziecie również wspaniałe tereny rekreacyjne, wśród nich m.in. Park i Bulwary. Park im. Fryderyka Chopina to wspaniały teren spacerowy. Na terenie parku znajduje się przyrodnicza ścieżka edukacyjna, place zabaw oraz amfiteatr i kompleks Mini ZOO.

http://www.pgkim.konin.pl/pgkim_park.php

 • Bulwary Nadwarciańskie

Nadrzeczny bulwar w Koninie, to obszar ciągnący się na południowym brzegu Warty, w pobliżu Starego Rynku. Znajdują się tarasy widokowe, dwa amfiteatry, przystań pasażerska, marina rzeczna, ścieżki dolne i górne oraz łąka rekreacyjna z oczkiem wodnym. Przy bulwarach znajdziecie również kawiarnie i restauracje.

W Koninie działa Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych, który organizuje spływy kajakowe z metą przy bulwarach. https://kajaki.konin.pl/o-nas/

 • Wartownia

Jeśli szukacie miejsca dla całej Waszej rodziny to zdecydowanie możemy polecić Wam „Wartownię”. Miejsce to łączy w jednym budynku atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Znajdziecie tutaj m.in. ciuchcię, wielopoziomową konstrukcję „małpi gaj”, boisko do gry w piłkę, basen z kulkami, lasery, zbijaki oraz tor do gokartów.

Miejsce oferuje również atrakcje dla dorosłych jak piłkarzyki czy stół do bilardu oraz salę fitness i siłownię.

Możemy tu również zjeść i zorganizować przyjęcie, w Wartowni znajdziecie bufet – bistro, kawiarnia-pub z wyjściem na tarasy oraz tematyczne sale urodzinowe.

http://www.wartownia-konin.pl/

 • Centrum Rozrywki Kropka

Centrum oferuje atrakcje dla całej rodziny, w tym kino 6D, Park Makiet Mikroskala, Kapsułę czasu Akakor (symulator statku kosmicznego).

Godziny zabawy dla całej rodziny zapewnią gry i automaty (Air Hockey, flippery, piłkarzyki oraz symulatory pojazdów).

http://centrumrozrywkikropka.pl/?z=atrakcje

 • Muzeum Okręgowe w Koninie

Muzeum oferuje wystawy stałe oraz liczne wystawy czasowe. Wśród zasobów muzealnych można zobaczyć m.in. wystawę Pradzieje Ziemi Konińskiej, znaleziska archeologiczne w tym szczątki plejstoceńskich zwierząt, prezentację kilkudziesięciu lat historii górnictwa Wielkopolski Wschodniej, a także obiektów związanych z religią i szeroko rozumianą kulturą żydowską.

Muzeum jest czynne wtorek, środa, czwartek, piątek: 10:00 – 18:00, sobota: 14:00 – 18:00, niedziela: 14:00 – 18:00.

http://muzeum.com.pl/

 • Obiekt Rekreacyjno Sportowy Rondo

Jeśli szukacie miejsca na aktywny wypoczynek to polecamy atrakcje wodne w „Rondo”. Znajdziecie tutaj baseny sportowe, zjeżdżalnie, jacuzzi, rwącą rzekę, wodną ścieżkę zdrowia.

Miejsce oferuje również saunę suchą i parową.

Oprócz atrakcji wodnych możecie skorzystać również z salki bilardowej oraz kręgielni. Na dorosłych czeka także Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej MED ALKO.

Obiekt jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 do 19.45, a w niedziele od 8.00 do 19.00.

Dla młodzieży
 • Trampolandia

Park z trampolinami Trampolandia to miejsce oferujące atrakcje dla dzieci od 6 roku życia (do 10 roku życia tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych).

Miejsce oferuje 22 pola trampolinowe, basen z gąbkami, ścieżkę akrobatyczną do gry w koszykówkę.

Miejsce jest otwarte od poniedziałku do piątku od 12:00 do 20:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 20:00.

 • MDK Konin

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oferuje szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. lekcje angielskiego, zajęcia taneczne, recytatorskie, teatralne, wokalne, plastyczne oraz akrobatyczne. Oferta MDK to zajęcia cyklicznie, w formie regularnych zajęć oraz krótkookresowe jak np. półkolonie czy turnusy zajęć w trakcie wakacji.

http://www.mdkkonin.pl/

 • Wpinka

Ścianka wspinaczkowa w Koninie prowadzi sekcje dla dzieci i dorosłych. Miejsce oferuje ścianki o różnym stopniu trudności, od ściany Play Walls, na których odnajdą się najmłodsi oraz ich opiekunowie do 10 m ściany dla wymagających.

Obiekt jest otwarty codziennie, od poniedziałku do czwartku 15:00-22:00, w piątki od 15:00-23:00, w soboty i niedziele od 12:00 do 21:00.

Wejście jednorazowe (od poniedziałku do czwartku) to koszt 17 zł za bilet ulgowy i 22 zł za bilet normalny.

Dla każdego

Kto nie lubi kina? Stawiamy na to, że większość z nas lubi, a dobry film może umilić nam czas każdego dnia w ciągu roku. W Koninie możecie skorzystać z oferty kilku kin.

 • Kino Centrum – Koniński Dom Kultury

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł

Bilety ulgowe – 16 zł

Normalny – bilety w cenie 18 zł

http://kdk.konin.pl/kino

 • Kino Oskard kameralnie

Kameralna przestrzeń kinowa, przewidziana dla 48 osób.

bilet na filmy 2D – 16 zł normalny, 14 zł ulgowy

bilet na filmy 3D – 18 zł normalny, 15 zł ulgowy

bilet rodzina – 14 zł/2D, 15 zł/3D

 • Kino Helios

Kino Helios Konin znajduje się w centrum handlowo – kulturalnym „Galerii nad Jeziorem”.

bilet na film w dniu seansu 24,90 zł (bilet kupiony na 3 dni przed seansem 16,9 zł)

bilet na film familijny w dniu seansu 22,90 zł (bilet kupiony na 3 dni przed seansem 16,9 zł)

Kino oferuje również pokazy specjalne oraz seanse wybranych filmów w cenie 10 zł za bilet.

https://www.helios.pl/14,Konin/StronaGlowna/

Coś dla zdrowia
 • Skatepark i fitness pod chmurką Konin-Zatorze

Zewnętrzny skatepark oraz zestaw urządzeń do fitness to wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

https://www.atrakcjedzieciece.pl/dashboard/attractions/skatepark-i-fitness-pod-chmurka-konin-zatorze

 • Komnata Solna z tężnią solankową

http://www.voxmed.pl/9,komnata_solna_z_teznia_solankowa.html

 • Mega Wrotka

Sport to zdrowie, a w takim wydaniu to jeszcze wspaniała zabawa. Wrotkarnia oferuje: wypożyczenie wrotek, zajęcia indywidualne z instruktorem, zajęcia grupowe oraz organizacja imprez okolicznościowych

https://www.facebook.com/megawrotka/
Wycieczka za miasto
 • Jezioro Turkusowe

Sztuczne, poprzemysłowe jezioro, znajdujące się na terenie miasta Konin. Ma zielonkawoniebieską barwę, od której wzięła się jego nazwa. Kąpiel w zbiorniku jest zabroniona. Warto jednak odwiedzić to miejsce ze względu na niepowtarzalność jeziora.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Turkusowe_(Konin)

 • Jezioro Ślesińskie

20 km od Konina znajduje się Jezioro Ślesińskie, które stanowi najważniejsze w okolicy miejsce do plażowania i kąpieli wodnej. Wokół jeziora znajdują się kąpieliska, przystanie wodne, pola namiotowe, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne i hotele.

http://marina.slesin.pl/1/165/przystan-wodna-w-slesinie

 • Rezerwat „Złota Góra”

Obszar chroniony, warty odwiedzenia ze względu na walory krajobrazowe oraz przyrodnicze. Na terenie rezerwatu znajduje się najwyższe w powiecie konińskim wzniesienie – Złota Góra. Znajduje się tam również wieża widokowa na Złotej Górze.

http://powiat.konin.pl/pl/225/1024/wieze_widokowe

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *